اگر شما هم به هیچ‌وجه نمی‌توانید با شغل خود کنار بیایید این مطلب می‌تواند کمک‌تان کند. اینجا راهکارهایی را می‌خوانید که به وسیله آنها بتوانید این روزهای سخت کاری را سریع‌تر و راحت‌تر از سر بگذرانید.


1- به خود انرژی تزریق کنید
درست مثل مکمل‌های ویتامین که برای بعضی بدن‌ها لازم است، شما در این شرایط سخت لازم است به روان‌تان انرژی برسانید. این کار را از طرق مختلفی می‌توانید انجام دهید، مثلا می‌توانید صبح‌ها یک موزیک شاد گوش کنید يا کمی از وقت‌تان را با خواندن مطالب مثبت بگذرانید، حتی می‌توانید روزهایی کمی شیرینی بخرید و با خود به محل کار ببريد تا هم خودتان انرژی بگیرید و هم اینکه انرژی را به همکاران و محل کارتان تزریق کنید.

2- مهارت‌های‌تان را ارتقا دهید
نفرت از کار به این معنا نیست که لازم نیست چیزهای جدید را از کارتان یاد بگیرید. یاد گرفتن مهارت‌ها همیشه به نفع شماست. از وقتی که مجبورید برای کار بگذارید استفاده کنید تا در کارتان بهتر شوید. اگر شرکت دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند حتما در آنها شرکت کنید. از همکاران باتجربه‌تر بیاموزید و سعی کنید هر روز بهتر از روز پیش شوید. این کار باعث می‌شود موقعی که کارتان را تغییر می‌دهید، باتجربه‌تر و تواناتر باشید و در نتیجه این توانایی موقعیت‌های شغلی بیشتر و بهتری پیش روی‌تان قرار بگیرد.

 

راه های کنار آمدن با شغلی که دوست نداریم - تصویر 1


3- برای خود وقت بگذارید
درصد کمی از پولی که به دست می‌آورید را برای خودتان هزینه کنید. در انتهای سال سفر بروید، برای خود هدیه بخرید، چند شاخه گل رز بخرید و روی میزتان بگذارید، شام با دوستان‌تان بیرون بروید و هر کاری که فکر می‌کنید برای روحیه‌تان مفید است را انجام دهید. شما برای کاری که انجام می‌دهید مستحق پاداش هستید.

4- برای خود هدف بسازید
اگر فکر می‌کنید هیچ راهی وجود ندارد تا از طریق کار اهداف خود را برآورده کنید، می‌توانید برای خود اهداف روزانه تعیین کرده  و سعی کنید آنها را برآورده کنید. صبح که از خواب بیدار می‌شوید هدفی تعیین کرده و سعی کنيد به آن برسید. این هدف می‌تواند در محل کار برآورده شود یا از بیرون به کار شما تزریق شود. مثلا می‌توانید روزی نیم‌ساعت زبان بخوانید یا می‌توانید کارهای‌تان را جلو بیندازید و برای یک مرخصی برنامه‌ریزی کنید.

 

راه های کنار آمدن با شغلی که دوست نداریم - تصویر 25- سخت‌ترین را اول انجام دهید
معمولا هر کسی در هر روز کاری با کارهایی طرف است که بعضی‌ها سخت‌تر و منفورتر و بعضی دیگر آسان‌تر و دوست‌داشتنی‌تر هستند. مغز شما به طور ناخودآگاه دوست دارد کارهای آسان را اول انجام دهد اما با این کار شما کل روزتان را با فکر کار سخت طی می‌کنید و ناخودآگاه خسته‌تر می‌شوید. بهتر آن است که به محض رسیدن، سخت‌ترین کار را انجام دهید و آن را کنار بگذارید؛ این باعث می‌شود بقیه روز را آسان‌تر بگذرانید.

6- در انتهاي روز خود را آرام کنید
لازم است در هر روز از استرس آن روز به طور کامل خلاص شوید. اگر استرس و ناراحتی کار را در درون خود نگه دارید، روز بعد را بد شروع می‌کنید و همین‌طور به‌تدریج نارضایتی شما بیشتر و بیشتر می‌شود تا جایی که قابل تحمل نخواهد بود. هر کسی می‌تواند برای خود فعالیت‌هایی پیدا کند که باعث شود در انتهای روز ناراحتی‌های آن روز را فراموش کند. شما می‌توانید عصرها استخر بروید. می‌توانید یک پیاده‌روی طولانی انجام دهید و بعد از رسیدن به خانه دوش بگیرید. می‌توانید فیلم ببینید، کتاب بخوانید، با همسرتان درددل کنید یا هر فعالیتی که بتواند شما را قبل از خواب ریلکس کند.

 

راه های کنار آمدن با شغلی که دوست نداریم - تصویر 3

7- در کار خوب باشید
هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند در آینده چه پیش خواهد آمد. شايد شما ناچار شويد بعد از ترک همکاری با کار فعلی خود زمانی دوباره به آن باز گردید، پس سعی کنید همیشه در محیط کار مثبت باشید. نمی‌توانید در آینده بگویید من چون آن کار را دوست نداشتم در آن بد بودم. به هر حال این رزومه شماست بنابراین سعی کنید همیشه در کار خوب و خوش‌اخلاق باقی بمانید. بدخلقی و کم‌کاری به هیچ‌وجه توجیه‌پذیر نیست و برای کارهای بعدی شما مشکل به وجود می‌آورد.

8- به آینده فکر کنید
این درست است که در این برهه زمانی خاص ناچار هستید این کار را انجام دهید اما به یاد داشته باشید شما مسئول سرنوشت خود هستید. اگر تا آخر عمر کاری که دوست ندارید را انجام دهید همیشه ناراحت باقی خواهید ماند و به مرور فرسوده می‌شوید بنابراین در تمام مدتی که کاری که دوست ندارید را انجام می‌دهید به جایگزین کردن آن فکر کنید. علاوه بر اینکه سعی می‌کنید چیزهایی از کار فعلی‌تان یاد بگیرید در جست‌وجوی موقعیت‌های جدید باشید. اگر بیشتر از 2 سال در کاری که دوست نداشتید باقی ماندید، تمام تقصیر با خودتان است.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه