شبح ترسناک ایدز زمانی باعث ایجاد این توهم شده بود که مبتلایان به این بیماری را باید قرنطینه کرد و رفتارهایی غیر انسانی با مبتلایان به این بیماری می شد.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 

برترین ها: شبح ترسناک ایدز زمانی باعث ایجاد این توهم شده بود که مبتلایان به این بیماری را باید قرنطینه کرد و رفتارهایی غیر انسانی با مبتلایان به این بیماری می شد. اما این روزها تعداد زیادی از مردم و حتی ستارگان با وجود ایدز یک زندگی معمولی دارند.

فردی مرکوری معروف

«فردی مرکوری»، ستاره گروه «کوئین» و یکی از بزرگترین خوانندگان تمامی اعصار، در سال 1987 متوجه شد که به ایدز مبتلا شده است،ولی به دلیل دید منفی و غلطی که در آن زمان نسبت به این بیماری وجود داشت تا 4 سال ابتلا به این بیماری را مخفی نگه داشت. درباره بیماری فردی و  مبارزه با آن می توانید در ThirdAge.com اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

ستاره هایی که با ایدز زندگی کردند و مردند


راک هادسن، ستاره رمانتیک-کمدی

«راک هادسن»، هنرپیشه محبوب فیلم های رمانتیک کمدی دهه 50و 60، از اولین چهره هایی بود که در اثر بیماری های مرتبط با ایدز درگذشت. طبق گفته شبکه خبری CBS، مرگ راک باعث شد تا دوست و همبازی او، «الیزابت تایلور»، باقی عمر خود را صرف جمع آوری کمک برای موسسات تحقیقاتی که در جهت مبارزه با ایدز فعالیت می کردند کند.

ستاره هایی که با ایدز زندگی کردند و مردند


تونی ریچاردسون، کارگردان فیلم «تام جونز»

هنرپیشه و کارگردان بریتانیایی و همسر سابق «ونسا ردگریو» و پدر «جولی ریچاردسون» و «ناتاشا ریچاردسون» مرحوم، در سال 1991 در اثر ابتلا به ایدز فوت کرد. او در سال 1963 جایزه اسکار بهترین تصویر و بهترین کارگردانی را برای فیلم «تام جونز» بدست آورده بود.

ستاره هایی که با ایدز زندگی کردند و مردند


آرتور اش، ستاره تنیس

«آرتور اش»، ستاره سابق تنیس، که در اثر انتقال خون به ایدز مبتلا شده بود، در سال 1992، یک سال پیش از مرگش در سن 49 سالگی در اثر این بیماری، در یکی از جلسات «سازمان جهانی بهداشت» در رابطه با بیماری ایدز شخنرانی کرد. او با مبارزه با ایدز، تلاش زیادی در راه از بین بردن نگرش غلط مردم نسبت به این بیماری کرد.

ستاره هایی که با ایدز زندگی کردند و مردند
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه