کنار دریا بودن و تماشای آن همه زیبایی بی انتها، انواع قایق کشتی و شناور، دستفروشان و مردمان محلی در شهرهای ساحلی و اسکله ها یکی از جذاب ترین و خاطرانگیزترین تفریحات است.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 
 
 
برترین ها: کنار دریا بودن و تماشای آن همه زیبایی بی انتها، انواع قایق کشتی و شناور، دستفروشان و مردمان محلی در شهرهای ساحلی و اسکله ها یکی از جذاب ترین و خاطرانگیزترین تفریحات است. ما در کشور پهناور خودمان سواحل و اسکله های زیبایی داریم که هر کدام ارزش دست‌کم یک بار دیدن را دارند. برای آشنایی با تعدادی از آنها، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

اسکله کیش

اسکله تفریحی، در کنار ساحل زیبای کیش و عرشه ای چوبی که شما را به سمت آبهای نیلگون خلیج فارس هدایت می‌کند و جای مناسبی برای پیاده روی و گردش می‌باشد.

اسکله های تفریحی ایران

اسکله بزرگ تفریحی کیش به روش شمع فلزی و عرشه چوبی با چهار فضای اقماری بدست متخصصان ایرانی ساخته شده است.

این اسکله به طول 437 متر، عرض 18 متر و مساحت 10 هزار مترمربع هیچ گونه اثر تخریبی بر زیستگاه‌های دریایی نداشته است و گردشگران می‌توانند با گردش بر روی این اسکله از دیدن مناظر طبیعی و ماهی‌های رنگارنگ و متنوع سواحل مرجانی کیش لذت ببرند.

اسکله تفریحی به مراکز تفریحی دیگر مثل بولینگ مریم، سینما ۴ بعدی و کلوپ تفریحات دریایی نزدیک بوده و می‌توانید از این امکانات به خوبی استفاده کنید، اطراف اسکله پر است از کافه و رستوران و مرکز تفریحی که می‌توانید در اینجا لحظات خوشی را بسازید. این مکان در تمام شبانه روز امن و پر رفت و آمد است. این اسکله درست پشت بازار ونوس قرار گرفته است.

فاز اول اسکله تفریحی بزرگ کیش ظرف مدت کوتاه بیست ماهه ساخته شده است و در روز پنجم مرداد 1385 افتتاح شد.در فضاهای اقماری این اسکله رستوران‌ها و چایخانه‌های متنوع ساخته می‌شود و اکثر خدمات تفریحی دریایی بر روی این اسکله به گردشگران عرضه می‌گردد .این اسکله در انتهای بلوار دریا واقع می‌باشد.

اسکله های تفریحی ایران

اسکله تفریحی مجموعه‌ای است که امکانات تفریحی از قبیل جت اسکی، قایق‌های پدالی (با ظرفیت چهارنفر)، قایق‌های ماهیگیری، قایق‌های پارویی، سه چرخه‌های آبی، امکانات غواصی و قایق‌های کف شیشه‌ای که گردشکران از آن برای تماشای دنیای شگفت انگیز آبزیان زیبای خلیج فارس استفاده می‌کنند.

اسکله بزرگ تفریحی کیش، مکان مناسبی برای پیاده روی و گردش کردن است و شما می‌توانید دسته‌های بزرگی از ماهی ها، لاک پشت‌های دریایی و پرندگان دریایی را مشاهده کنید.

یادتان باشد اینجا بهترین مکان برای ماهی گیری است، پس این تجربه را از دست ندهید.


اسکه کنارک

شهرستان کنارک در منتهی الیه جنوب شرقی ایران و استان درنواحی ساحلی دریای عمان واقیانوس هند ودر حدود 30 کیلومتری بندرچابهار قرار گرفته است.

اسکله های تفریحی ایران

شهرستان کنارک، از وجود اسکله مهم بندر صیادی کنارک وبنادر فعال صیادی، مناظر دیدنی تپه‌های گل افشان در کهیر زرآباد، مزارع کاشت موز درمنطقه زرآباد، محوطه‌های پارینه سنگی (قدمت پیش از تاریخ موقعیت کنارک)، فرودگاه و پارک ساحلی وپلاژهای ساحلی بندر کنارک برخوردار می‌باشد.

اسکله کنارک مکانی برای پهلو گیری لنچ‌ها و قایق‌های شکارچی ماهی است که پس از صید ماهی در این اسکله زیبا پهلو گرفته و ماهی‌ها را به سوله‌ها و مکان‌های مورد نظر تخلیه می‌نمایند .

اسکله های تفریحی ایران

اسکله کنارک زمینه‌های بسیارمناسب برای طبیعت گردی است. فعالیتهای جاری صید و صیادی، چشم انداز طبیعی دریا، صدای دلنشین موج‌های آبی این اسکله را به مکانی زیبا مبدل کرده اند.


اسکله کیاشهر

کیاشهر در فاصله ۱۷ کیلومتری آستانه اشرفیه و تقریباً ۵۰ کیلومتری رشت قرار دارد.

اسکله های تفریحی ایران

در ساحل شمال غربی کیاشهر و در لابلای تالاب بوجاق اسکله ماهیگیری کیاشهر قرار دارد که در حاشیه آن اداره شیلات کیاشهر و سایر تأسیسات قرار دارند.

این مکان شامل بندرماهیگیری متعلق به شیلات واحد حفاظت منابع آبزیان، اداره تولید ماهیان خاویاری (صیدگاه شهداء ارژن) می‌باشد.

اداره شیلات ساختمان تازه تأسیس است که در حدود 15سال درطبقات بنا شده و در شرق اسکله واقع است.

دهنه سفید رود در غرب این اسکله قرار دارد. این مکان قدیمی‌ترین ایستگاه شیلات در گیلان بود که ماهیان خاویاری زیادی صید می‌شد و خاویار استحصالی آن قابل توجه بود.

در این منطقه زمان صید در دو مرحله انجام می‌گیرد، مرحله اول از15بهمن تا30خرداد که ماهی ازن برون صید می‌شود و مرحله دوم از شهریور تا پایان آبان که تاسماهی صید می‌شود.

اسکله های تفریحی ایران

 علاوه بر شیلات در این اسکله مرم عادی با استفاده از قلاب و بدون مانع صید می‌کنند.

در واقع ساحل کیاشهر از این لحاظ دارای زمینه‌های بسیار مناسب برای طبیعت گردی است.

 واقع بودن در کنار تالاب بوجاق ورودخانه سفید رودازویژگی‌های دیگر صیدگاه است.

نحوه استقرار و مکان یابی صیدگاه، فعالیت های جاری صید و صیادی، چشم انداز طبیعی و بکر تالاب و دریا، وجود جنگل‌های طبیعی و دست کاشت، قایق‌ها و کشتی‌های صیادی پهلو گرفته در ساحل و پرندگان فراوان و متنوع از مواردی هستند که بر توان اکولوژیکی اسکله بری توسعه طبیعت گردی می‌افزایند.


اسکله میرمهنا

پارک میرمهنا در ساحل شمالی و شمال غربی جزیره کیش قرار دارد. این پارک بزرگ عمومی از مسجد خاتم الانبیاء تا میدان جاسک در نوار ساحلی امتداد دارد و تنها اسکله ماهیگیری میرمهنا در میان نوار ساحلی سبب شده تا پارک به دو بخش مجازی فاز یک (از مسجد خاتم تا اسکله ماهیگیری) و فاز دو ( بعد از اسکله ماهیگیری تا میدان جاسک) تقسیم شود.

اسکله های تفریحی ایران

اسکله تفریحی میرمهنا در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی ساحلی میرمهنا واقع است. این اسکله در سال 1385 ساخته شده است.

فاز یک پارک با مساحت حدود 41 هزار متر مربع با مسیر‌های پیاده رو، آلاچیق‌ها و محل‌های پخت کباب و پارکینگ پذیرای گردشگران است.

از ویژگی‌های فاز یک پارک آن است که جنب مسجد خاتم الانبیاء، نمازخانه ساحلی، بازار عربها، کتابخانه عمومی، بازار ماهی فروشها و تماشای ماهی‌های تازه جنوب، مسیر دوچرخه، چند بوفه و چایخانه قرار دارد.

بیشتر اوقات در انتهای فاز 1 پارک در کنار اسکله ماهیگیری می‌توان از تماشای لاک پشت‌های آزاد لذت برد.

گردشگران و ساکنان می‌توانند بر روی اسکله تفریحی میرمهنا و در زمان‌های مجاز ماهی گیری کنند ولی شنا کردن در محدوده پارک ممنوع است .

اسکله تفریحی میر مهنا کیش به طول 130 متر، عرض 9 متر و مساحت 1578 متر مربع در شمال جزیره کیش و در پارک تفریحی ساحلی میرمهنا واقع است. اسکله میرمهنا به روش شمع فولادی و عرشه بتنی در سال 1385 ساخته شد.

اسکله های تفریحی ایران

در طول اسکله چهار پلکان برای سوار شدن قایق‌های تفریحی و چهار محل برای تماشای دریا ساخته شده و دارای نورپردازی زیبا است. با قدم زدن بر روی این اسکله می‌توان مسجد ساحلی خاتم الانبیا، اسکله ماهیگیری و رشته کوه‌های جنوبی کشور ایران را مشاهده کرد.

جالب است بدانید میر مُهَنّای بندر ریگی (۱۱۴۸ - ۱۵ ذیقعده ۱۱۸۲ قمری/ ۱۱۱۴ - ۵ فروردین ۱۱۴۸ خورشیدی)یکی از راهزنان و حکمرانان جنوب ایران بود که با هلندی‌ها و انگلیسی‌ها در خلیج فارس جنگید. مهمترین کار او شکست هلندی‌ها و بیرون راندن آنان از جزیره خارک بود.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه