برخی از بازیگران هالیوودی پیش از اینکه وارد سینما شوند در ارتش مشغول به کار بوده‌اند که دانستند نام برخی از آنها خالی از لطف نیست.

خبرگزاری فارس: برخی از بازیگران هالیوودی پیش از اینکه وارد سینما شوند در ارتش مشغول به کار بوده‌اند که دانستند نام برخی از آنها خالی از لطف نیست.

در رأس این فهرست نام «مورگان فریمن»، بازیگر برنده اسکار هالیوود به چشم می‌خورد.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

«مورگان فریمن» سال 1955 به عنوان بورسیه دانشگاه دولتی جکسون وارد نیروی هوایی ارتش آمریکا شد. وی پس از قریب به چهار دهه به سرباز وظیفه نیروی هوایی تبدیل شد ولی پس از مدتی ارتش را رها کرد و وارد عرصه بازیگری، شغل مورد علاقه‌اش‌ شد. او اولین بار در سال 1964 در یک سریال تلویزیونی با نام ««دنیای دیگر» ظاهر شد و اولین جایزه اسکار خود در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را سال 2005 برای بازی در فیلم «محبوبه یک میلیون دلاری» از آن خود کرد.


«جین هاکمن» دیگر بازیگر آمریکایی است که در عنفوان جوانی در ارتش آمریکا خدمت می‌کرد و سال‌ها بعد به بازیگری روی آورده است.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

«هاکمن»، زمانی‌که تنها 16 سال داشت به ارتش پیوست و به مدت 4 سال و نیم خدمت کرد. او 10 سال پس از اینکه ارتش را رها کرد، در حالی‌که مدتی هم در رادیو کار کرده بود، به حرفه بازیگری روی آورد. او سال 1956 به بازیگری روی آورد و و به تئاتر پاسادنا در ایالت کالیفرنیا پیوست. در این جا بود که با داستین هافمن آشنا شد. اولین حضور وی در فیلم «لیلیت» با نقش اولی «وارن بیتی» همراه بود. وی سال 1967 با حضور در فیلم «بانی و کلاید» ساخته «آرتور پن» توانست برای اولین بار، نامزدی جایزه اسکار را بدست آورد. وی طی 5 دهه فعالیت در عرصه سینما 5 بار نامزد جایزه اسکار شد که در این میان دو بار نیز توانست این جایزه را به دست آورد که از جمله آنها می‌توان به جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد برای فیلم «ارتباط فرانسوی» اشاره کرد.


«آیس تی»، بازیگر و خواننده 57 ساله  آمریکایی نیز یکی دیگر از بازیگرانی است که نامش در این فهرست قرار گرفته است.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

او که بیش از همه برای بازی در سریال تلویزیونی «قانون و نظم: واحد قربانیان ویژه» شهرت دارد، در جوانی به مدت چهار سال در پیاده نظام ارتش آمریکا خدمت می‌کرد ولی پس از ترک ارتش، سال‌ها پیش از آنکه به حرفه بازیگر روی آورود به عنوان دی‌جی وارد عرصه موسیقی شد و در سال 1991 برنده جایزه گرمی بهترین خوانندگی رپ دو نفره یا گروهی شد.

او در سریال «قانون و نظم» در نقش «جانی منومیک» ایفای نقش کرده است.


در ادامه این گزارش به نام «چاک نوریس»، بازیگر فیلم رزمی و اکشن هالیوود اشاره شده است که در فیلم «راه اژدها»، بازیگر نقش مقابل «بروس لی» بود.

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

«نوریس» که یک رزم�� کار است و تاکنون دو بار نیز قهرمان کاراته جهان شده است، سال 1958 به عنوان پلیس نیروی هوایی به ارتش آمریکا پیوست. او در کره جنوبی خدمت کرد و در همانجا نیز با هنرهای رزمی آشنا شد، سپس به آمریکا بازگشت و به خدمت خود در نیروی هوایی ادامه داد، تا آنکه در سال 1962 از ارتش استعفاء داد و شش سال بعد نیز با بازی در فیلم «خدمه کشتی شکسته» به عالم سینما پیوست،


نشریه هالیوود ریپورتر، گزارش خود را با ذکر نام «کلینت ایستوود»، بازیگر و کارگردان برنده اسکار هالیوود به پایان رسانده است.

 نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

نظامیانی که ستاره هالیوود شدند+تصاویر

«کلینت ایستوود» سال 1951 همزمان با جنگ کره، وارد ارتش شد و در لشگر هفتم پیاده فورت اورد ، کالیفرنیا، به عنوان مربی شنا مشغول به خدمت شد. او  چهار سال بعد در سال 1955 برای اولین بار در فیلم «انتقام مخلوق» ایفای نقش کرد. او در عرصه بازیگری و کارگردانی، تاکنون برنده چهار جایزه اسکار شده است.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه