چند روز قبل مهرزاد امیرخانی روی اینستاگرام نامه ای با دستخط خودش را منتشر کرد و از دکتر «علی مرادخانی» معاون هنری وزارت ارشاد درخواست کرد که تصاویرش از مستند زندگی «مرتضی پاشایی» حذف شود.

مجله اینترنتی برترین ها

هفته نامه تماشاگران امروز: چند روز قبل مهرزاد امیرخانی روی اینستاگرام نامه ای با دستخط خودش را منتشر کرد و از دکتر «علی مرادخانی» معاون هنری وزارت ارشاد درخواست کرد که تصاویرش از مستند زندگی «مرتضی پاشایی» حذف شود.

طرفداران آن خواننده مرحوم در ابتدا تصور می کردند این نامه صحت ندارد زیرا امیرخانی یکی از نزدیکترین افراد خواننده محبوب شان بوده و چنین اقدامی از جانب او برایشان غیرمنتظره بود اما در روزهای بعد چند نفر دیگر از اطرافیان مرتضی پاشایی نظیر مهدی کرد مدیر برنامه هایش، محمد علیزاده، محمود گل محمدی و مریم قاسمی هم چنین درخواست هایی داشتند. نکته حائز اهمیت این است که روند تولید مستند «آقای خاص» به پایان رسیده و حتی مجوزهای ارشاد آن صادر شده و برایش پوسترهای «به زودی» هم چاپ کرده اند.

مستندی که قرار است از طریق شبکه نمایش خانگی در اختیار مخاطبان قرار بگیرد و همین موضوع فروش آن هم جنجال های زیادی به پا کرده است.

پول درآوردن با اسم مرتضی پاشایی

برای اطلاع از جزییات تصمیم مهرزاد امیرخانی به سراغ او رفتیم تا ببینیم چرا آن نامه را خطاب به معاون هنری وزارت ارشاد نوشت. او که در ابتدا تمایلی برای اظهارنظر نداشت گفت که شاید این آخرین باری باشد که درباره حواشی مرتضی سخن می گوید.

از آن نامه برای ما بگویید که انتشارش توسط شما خیلی ها را متعجب کرد.

- من مدت ها است که دارم از جنجال ها و آشوب های اطراف مرتضی دور می شوم. از خود مرتضی دور نمی شوم بلکه می خواهم از این حواشی فاصله داشته باشم. حقیقت این است که می خواهند آن مستند را بفروشند و یک بار دیگر از اسم مرتضی پول دربیاورند. من واقعا دوست ندارم چنین اتفاقی رخ دهد. ما هم که دوستان مرتضی هستیم داریم کمک می کنیم که خیلی ساده از او سوءاستفاده کنند.

تصاویری هم که به عنوان مستند از کودکی و نوجوانی مرتضی از آنها استفاده کرده اند فوق العاده زشت است و کاملا چهره او را خراب می کند. مرتضی روی اینکه چه تصویری از او قرار است پخش شود حساس بود. به اندازه ای که روی موسیقی خودش حساسیت داشت روی عکس و کاور  قطعات و آلبومش هم حساس بود. حداقل در این شرایطی که به وجود آمده اگر ما هم حضور داشته باشیم به مرتضی خیانت کرده ایم.

پول درآوردن با اسم مرتضی پاشایی

از همان ابتدا آیا به شما نگفتند که این مستند قرار است به فروش برسد؟


- خیر. گفتند که در چهار یا پنج قسمت تهیه می کنیم و پخش می شود. به من هم دو پهلو گفتند و حتی یک درصد هم فکر نمی کردم که پخش می شود. یعنی روی سی دی منتشر می کنیم و می فروشیم. هیچ کسی که به من اعلام نکرد از تلویزیون پخش می شود یا قرار است به فروش برسد. فقط اعلام کردند که قرار است مستندش را تهیه کنیم. ضمنا مستند یعنی تمامی حرف های راست در آن باشد. زمانی که هیچ کدام از ما نمی توانیم حرف های راست را بیان کنیم فایده ای ندارد.

کارگردان یا خانواده مرتضی به شما می گفتند که تمام حرف ها را نمی توانید بیان کنید یا شخص خاص دیگری بود؟


- می دانیم که نمی شود. من خیلی از حرف ها را بیان نمی کنم زیرا نمی خواهم روی مرتضی تاثیری داشته باشد زیرا او به این ماجراها بی ربط نیست.

شما کسی هستید که حتی از خانواده خود مرتضی هم بیشتر به او نزدیک بودید. اینکه همه مسائل را بیان نمی کنید به نظر خودتان باعث نمی شود که اتهامات و سوالاتی در ذهن طرفدارانش بماند؟


- چیزهایی هست که واضح و مشخص است و همه آن را انکار می کنند. اینکه من بخواهم بگویم نه اینطور نبوده، دیگر باید همه زندگی خودم را بگذارم تا ثابت کنم که اینطور نبوده است. کسی هم که نه همراهی می کند و نه حرفی می زند و همه کنار نشسته اند تا من جلو بروم و بگویم که دیگران دروغ می گویند.

پول درآوردن با اسم مرتضی پاشایی

اگر که تیم تولید مستند به خواسته شما و مهدی کرد و سایر دوستان مرتضی برای عدم حضور در این پروژه عمل نکند آیا برخورد قانونی خواهید داشت؟


- فکر نمی کنم این کار را انجام دهند زیرا قانونا از وزارت ارشاد درخواست کرده ایم که ما در این مستند نباشیم و شریک این قضیه نباشیم. فکر نمی کنم درخواست این همه آدم را نادیده بگیرند.

درباره این مستند باز هم نکته ای باقی مانده که بخواهید برای ما بگویید؟

- می خواهم همه بدانند که ما با مرتضی یا دیگران مشکلی نداریم. ما یک تیم سه چهار نفره بودیم و تلاش کردیم تا این اتفاقات افتاده است و به همین سادگی زحمات شش هفت ساله ما را می خواهند بر باد بدهند و نمی توانیم چنین اجازه ای بدهیم. در مورد این هم که آلبوم دیر منتشر می شود هیچ ربطی به من ندارد. هر زمان که تکلیف آلبوم مشخص شود که برای کیست هر رضایتنامه ای که لازم باشد می دهم و هیچ پولی هم نمی خواهم.

یعنی اینکه گفته می شود عوامل تولید آلبوم شش برابر دستمزد واقعی را گرفته اند صحت ندارد؟

- من نمی دانم کارها را دانه ای چند حساب کرده اند و این مبلغی که داده اند را می گویند شش برابر است. یک صحبتی انجام دادیم و مبلغی را به عنوان بیس پرداخت ارائه کردند، بعد هم جنجالی راه افتاد که با استفاده از آن جنجال بتوانند بگویند که تو خودت همه چیز را خراب کردی و ما بیشتر می خواستیم پول بدهیم. من هم گفتم آن پول را هم پس می دهم و هیچ چیز دیگری نمی خواهم. هیچ پولی از آلبوم مرتضی نمی خواهم و حتی آن مبلغی که پرداخت کردند را اگر بخواهند برمی گردانم. اصلا باید ببینیم که تکلیف آلبوم چگونه می شود و چه کسی قرار است آن را پخش کند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه