در این مطلب یک‌سری تفریحات بسیار هیجان‌انگیز برایتان معرفی کرده‌ایم که خوب است هر کدام را می‌توانید دست‌کم یک‌بار امتحان کنید و لذتش را ببرید.

مجله اینترنتی برترین ها
 
 


برترین ها: در این مطلب یک‌سری تفریحات بسیار هیجان‌انگیز برایتان معرفی کرده‌ایم که خوب است هر کدام را می‌توانید دست‌کم یک‌بار امتحان کنید و لذتش را ببرید. شاید برخی از این تفریحات گران و پرهزینه باشند اما بیشترشان همچون بولینگ یا پینت‌بال اصلا گران نیستند و خیلی هم خوش می گذرد.

بولینگ


بولینگ ورزشی است که بازیکنان در آن برای به دست آوردن امتیاز باید توپ بولینگ را روی سطح صافی بغلتانند تا اشیایی به نام میله را بزنند. این ورزش نخستین بار در مصر باستان انجام می‌شده‌است. در ایران حدود ۵۰ سال پیش سالن بولینگ تاسیس گردید که غیر اتوماتیک بود. در حال حاضر تهران، کرج، مشهد، قزوین، اصفهان، اهواز، اراک، کیش و رشت دارای سالن بولینگ هستند. بولینگ ورزشی خانوادگی و بسیار مفرح است.

بولینگ سرزمین عجایب

بویلینگ سرزمین عجایب تجربه ای متفاوت از فضای بازی و سرگرمی برای جوانان است که می توانند در محیطی سالم و صمیمی اوقاتی خوش را در کنار یکدیگر بگذرانند.

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 2

نشانی: میدان پونک بزرگراه اشرفی اصفهانی، بعد از پل همت، مرکز خرید تیراژه

تلفن: ۴۴۴۹۱۷۰۹ - ۴۴۴۹۲۰۰۰

بهای بلیت:

تا ساعت ۱۷

•    یک گیم ... ۶۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت ... ۱۰۰۰۰ تومان

•    یک ساعت ... ۱۸۰۰۰ تومان

بعد از ساعت ۱۷ و پنجشنبه ها و روزهای تعطیل

•    یک گیم ... ۸۰۰۰ تومان

•    نیم ساعت ... ۱۸۰۰۰ تومان

•    یک ساعت ... ۲۶۰۰۰ تومان

بولینگ شیان

این مجموعه را می توان به عنوان یکی از مراکز تفریحی خوب تهران نام برد که در منطفه شمال شرقی تهران واقع است. در این مجموعه علاوه بر طراحی خوب و نشاط برانگیز محیط، می توان از امکاناتی مثل کافی شاپ، میز بیلیارد، دارت، فوتبال دستی و ... نام برد.

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 3

نشانی: پاسداران، میدان هروی، ضلع شرقی پارک صدف

تلفن : ۲۲۹۷۳۴۹۵ – ۲۲۹۷۳۹۶۲

بهای بلیت:

ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۷

•    یک گیم: 5000 تومان

•    نیم ساعت: 11000 تومان

•    یک ساعت: 21000 تومان

بعد از ساعت ۱۷ و پنجشنبه ها و روزهای تعطیل

•    یک گیم: 6000 تومان

•    نیم ساعت: 13500 تومان

•    یک ساعت: 26000 تومان

پـینت‌بال

پـینت‌بال نوعی ورزش گروهی است که به طور کلی دو گروه از بازیکنان سعی در حذف یکدیگر با گلوله‌های رنگی می‌کنند. پینت‌بال را می‌شود در فارسی در قیاس با تیراندازی «رنگ‌اندازی» نامید.

پینت بال در ایران طرفداران بسیاری دارد و در سطح حرفه ای هم در ایران بسیار پیشرفت داشته به طوری که لیگ حرفه ای این ورزش در ایران از سال ۱۳۸۸ تاسیس شده و تیم داتیس از ایران به عنوان تیم ملی در 4 دوره متوالی قهرمان آسیا شده و در مسابقات بین قاره ای که در فرانسه برگزار شد نیز توانستند به مقام پنجم دست پیدا کنند. زمین های پینتبال مختلفی در ایران وجود دارند. نخستین باشگاه در ایران به نام پینت بال متریکس در سال 81 شمسی ساخته شد که بزرگ‌ترین پینت بال سر پوشیده جهان است.

باشگاه پینت بال متریکس

این باشگاه با حدود ۳۵۰۰ زیر بنای محل بازی در سه طبقه، بزرگ‌ترین سالن پینت بال سرپوشیده جهان است. همچنین دارای موانع و سنگرهایی همچون: رودخانه، آبشار، غار، پل معلق و ... است که همه این ها یکی از زیباترین و هیجان انگیزترین باشگاه های پینت بال را ساخته است.

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 4

نشانی: بزرگراه نیایش، مجموعه ورزشی انقلاب، باشگاه پینت بال

تلفن : ۲۲۰۲۰۵۱۶ و ۲۶۲۱۶۳۳۴

لیست قیمت ها

•    ورودی، تجهیزات، یک بسته تیر: 20 هزار تومان

•    یک بسته ۵۰ تایی تیر اضافی: 6 هزار تومان

•    ورودی مجموعه ورزشی انقلاب: 3 هزار تومان

باشگاه پینت بال کوهستان


زمین پینت بال کوهستان بصورت Fun و سرباز (Outdoor) کاملا طبیعی در یکی از بهترین نقاط شمالی شهر تهران دائر گردیده است. وسعت این زمین ۲۵۰۰ متر مربع میباشد که در نوع خود بینظیر است. موانع موجود داخل زمین به دلیل موقعیت جغرافیائی کاملا طبیعی و بصورت جنگلی، سنگرسازی شده است.

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 5

تلفن : ۶ – ۲۶۱۱۷۰۲۵

لیست قیمت ها

•    ورودی، تجهیزات، یک بسته تیر: 15 هزار تومان

•    یک بسته تیر اضافی: 5 هزار تومان

کارتینگ آزادی

نشانی: ضلع شرقي استاديوم آزادي، پاركينگ شماره 14

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 6

سرعت را بدون مخاطره تجربه كنيد! اين شعار مجموعه ورزشي كارتينگ آزادي (پيست فرمولا) است. کارتینگ آزادی علاوه بر پیست فرمول، امکانات زیادی را مهیا کرده است که باعث شده اند تا کارتینگ آزادی یکی از مجموعه های تفریحی خوب و متفاوت تهران باشد. امکاناتی از قبیل مدرسه اتوموبیل‌رانی، سالن بازی شامل فوتبال دستی، بیلیارد و بازی های کامپیوتری و مجموعه رستوران است.

تلفن : ‌۴۴۱۷۴۲۴۲

فکس : ۴۴۱۷۴۲۹۸

ایمیل: ‌Info@AzadiKarting.com

ساعت کار: همه روزه ۱۰ تا ۲۴

کارتینگ بین المللی پرند

نشانی: اتوبان تهران ساوه، شهر جدید پرند، رو به روی دانشگاه آزاد اسلامی، کارتینگ بین المللی پرند

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 7

مجموعه ی ورزشی تفریحی پرند در زمینی به وسعت ۲۱ هکتار در ابتدای ورودی شهر پرند و جنوب دانشگاه آزاد اسلامی قرارگرفته است. این مجموعه اولین مجموعه‌ی تفریحات ورزشی، موتوری و سرگرمی خانواده درایران است. طراحی منحصر به فرد آن با استانداردهای بین المللی با همولوگ  Aو امکان برگزاری مسابقات بین المللی صورت گرفته است. این پیست با رعایت استانداردهای بین‌المللی ساخته شده و امکان برگزاری مسابقات بین‌المللی در این پیست در نظر گرفته شده است. به گزارش روابط عمومی شرکت عمران پرند ، طولانی ترین پیست بین المللی کارتینگ جهان در شهر جدید پرند با عنوان کارتینگ بین المللی پرند به بهره برداری رسید این پیست دارای لیسانس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و با طول ۵ .۱۷۱۲ متر می‌باشد. کارتینگ پرند به دو پیست هم زمان و قابل استفاده برای سه منظور ریس، رنتال، ریس/رنتال مجهز است.

باشگاه  ATV (موتورهای صحرانوردی )


نشانی: ضلع شمالی اتوبان بابایی، خروجی شهرک امید،  مجموعه تیراندازی ساصد

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 8

اگر بدنبال یک تجربه متفاوت از هیجان هستید بی شک این باشگاه که در ایران تنها باشگاه موتورهای صحرانوردی است متفاوت ترین حس هیجان را در شما ایجاد خواهد کرد. در این مجموعه بازی های دیگری از قبیل فوتبال دستی و ایر هاکی را نیز دارا می باشد.

تلفن : ۲۲۱۱۸۵۰۵

قیمت

هر ۱۵ دقیقه: 29 هزار تومان

ساعت کار: همه روزه 11 تا 21

سورتمه تهران


نشانی: میدان تجریش خبابان دربند، خیابان اسد الهی، بوستان گلابدره

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 9

امکانات مجموعه


از جمله ویژگی های «سورتمه تهران» می‌توان فضای دل انگیز اطراف و چشم انداز بی‌نظیر آن که در کنار ایمنی و تجهیزات کاملا استاندارد و سرعت قابل کنترل و کابین های روباز و پَرِش‌های هیجان انگیز و اسپیرال گردشی است، اشاره کرد.

ساعت کاری مجتمع در نوروز: همه روزه از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب

شماره تماس گویا: ۲۴۵۵۷۵۵۷

بها بلیط ها :

شنبه تا چهارشنبه: 7 هزار تومان

پنج شنبه جمعه و ایام تعطیل: 9 هزار تومان

پارک آبی

پارک آبی یک پارک تفریحی است که از ابزارهای سرگرم کننده و بازی‌های آبی مانند سرسره آبی، رودخانه تنبل، حمام تفرحی، استخر، سونا و غیره تشکیل شده است. در بعضی از پارک‌های آبی با ایجاد موج‌های مصنوعی امکان موج سواری را نیز مهیا کرده اند.

دهکده آبی پارس

امکانات دهکده آبی پارس، شامل: سرسره های مهیج، دریاچه موج، رودخانه وحشی، سرسره و استخر کودکان، رستوران فست فود، رستوران ترکی، چندین کافی شاپ، آبمیوه فروشی، اسنک فروشی، حمام آفتاب قلیان سرای سنتی و بزودی بدنسازی، ماساژ، حمام سنتی، سونا استخر و جکوزی است.

این مکان زیبا و مفرح سرپوشیده و برای تمام فصول سال قابل استفاده است.

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 10

بهای بلیط

از شنبه تا چهارشنبه درگیشه پارک: 50  هزارتومان و در صورت خرید اینترنتی 25هزارتومان

پنجشنبه و جمعه درگیشه پارک: 50 هزارتومان و در صورت خرید اینترنتی 30 هزارتومان

پذیرش بانوان: روزهای شنبه، یکشنبه و سه شنبه ( 8 الی 19 ) و پنجشنبه(ساعت7تا 19) به استثنا تعطیلات رسمی

پذیرش آقایان: روزهای شنبه و یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه (ساعت 20 تا 3 بامداد روز بعد) دوشنبه و چهارشنبه و جمعه و کلیه تعطیلات رسمی ازساعت 8 صبح تا 3:00 بامداد روز بعد

بانجی‌جامپینگ

بانجی‌جامپینگ فعاليتي می‌باشد که در آن فرد خود را توسط محافظ و طنابی فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب می‌کند.

این ورزش به طور مدرن برای اولین بار در آوریل ۱۹۷۹ میلادی در بریستول، انگلستان توسط چهار نفر از اعضای کلوب ورزشهای خطرناک انجام شد و این چهار نفر از روی پل معلق کلیفتون به پایین پریدند.

رهبر این عملیات دیوید کیرک نام داشت که بلافاصله بعد از پایان عملیات دستگیر شد. دیوید چندی بعد به آمریکا رفت و از روی پل های گلدن گیت و رویال جورج پرید و باعث محبوبیت این ورزش در بین آمریکایی‌ها شد.

بانجی جامپینگ
تهران


این باشگاه اولین باشگاه جامپینگ در ایران و شامل سکوی 40 متری پرش جامپینگ و همچنین پیست اسکیت می باشد که در هر دو بخش با وجود مربیان متخصص و حرفه ای امکان آموزش ابتدایی و حرفه ای به کلیه رده های سنی را دارد.

(در حال حاضر ورزش بانجی مختص به آقایان است)

تلفن های تماس: 7722918-0919 و 7722919-0919

پیشنهاد نوروزی: ماجراجویی کردن در تهران (1) - تصویر 11
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه